Będzie nowy sprzęt dla ZDP w Tucholi

Estimated read time 2 min read

No dobrze, wiemy, że maja Państwo problemy z odszyfrowaniem tajemniczych skrótowców. Czym jest ZDP? To Zarząd Dróg Powiatowych w Tucholi. To dzięki tej jednostce możemy korzystać z dróg powiatowych. Dobra wiadomość jest taka, że jednostka wzbogaci się o bardzo przydatny, wręcz niezbędny sprzęt.

Oczywiście, jak w każdym tego typu przedsięwzięciu niezbędne są formalności, które przedłużają całą procedurę. Co kupuje powiat? Jak wynika z dokumentacji będą to urządzenia kompatybilne z ciągnikiem. Bądźmy precyzyjni, w/g zamówienia to: Zakup osprzętu do ciągnika utrzymanie dróg”.

Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części:

  • 1)Część nr 1 pn. „Zamiatarka elewatorowa”.
  • 2)Część nr 2pn. „Pozostały sprzęt”.

Jak wygląda taka zamiatarka?

Fot. poglądowa.

To urządzenie doczepiane do ciągnika. Zasada działania zamiatarki opiera się na systemie  szczotek talerzowych i szczotki walcowej, które oczyszczają powierzchnię, oraz przenośnika przenoszącego zanieczyszczenia. Zamiatarka ułatwia utrzymanie właściwego stanu dróg, ulic miejskich i osiedlowych placów o dużej powierzchni, pomieszczeń magazynowych, a także parkingów i terenów uczęszczanych przez pieszych. Doskonale sprawdza się także w pozimowym sprzątaniu dróg. Wyładunek odbywa się w sposób hydrauliczny, bez konieczności opuszczania kabiny ciągnika przez operatora. Zamiatarka jest dodatkowo wyposażona w system zraszania, a zbiornik wody o dużej pojemności, co może być szczególnie przydatne w miejscach, gdzie jej uzupełnianie może być utrudnione.

Teraz rozszyfrujmy drugi punkt pt. „Pozostały sprzęt”. Otóż ciągnik doposażony będzie w specjalny wysięgnik wielofunkcyjny, do którego będzie można dołączyć kolejne urządzenia, tj:

– głowicę myjącą do znaków,

 

głowica kosząca,

– przecinarka nożycowa,

– głowica frezująca do poboczy,

– pojawi się też cysterna na wodę.

Taki zestaw bardzo się przyda.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza