Znakomity strażak z OSP w Wlk. Komorzy

Estimated read time 2 min read
Druh Henryk Baran zakończył pełnienie funkcji gospodarza w OSP w Wlk. Komorzy. Pozostaje jednak czynnym strażakiem.
.
Podziękowania, wspomnienia, a przede wszystkim wyrazy uznania dla pracy, jaką druh Henryk Baran świadczył na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Komorzy – tak w skrócie wyglądał przebieg dzisiejszego (19.04) spotkania z burmistrzem Tucholi Tadeuszem Kowalskim i zastępcą komendanta Komendy Powiatowej PSP w Tucholi i jednocześnie komendantem gminnym OSP Arkadiuszem Krollem.
.
Pan Henryk zakończył umowę o pracę jako konserwator sprzętu (w OSP funkcja gospodarza) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Komorzy. Tę funkcję pełni teraz druh Dawid Bobkowski.
Jednak Henryk Baran nadal pozostaje czynnym strażakiem. Na ostatnim (6.03.2021 r.) zebraniu sprawozdawczo-wyborczym OSP w Wielkiej Komorzy powierzono mu funkcję Wiceprezesa Zarządu OSP w Wielkiej Komorzy. Tę funkcję będzie pełnił przez następną, 5-letnią kadencję.
.
„Henryk Baran był inicjatorem i jednym z realizatorów budowy nowej remizy dla strażaków z Wielkiej Komorzy. Budynek do dziś jest siedzibą OSP. Jest oddany tej jednostce całym sercem i zawsze gotowy do działania” – podkreślił burmistrz Tadeusz Kowalski.
.
Druh Henryk Baran wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkiej Komorzy w 1950 r. Przez całą swoją strażacką służbę w sposób szczególnie sumienny działał na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz lokalnego środowiska. Wiele lat aktywności w jednostce OSP zaowocowało wyborami na różne funkcje, m.in. gospodarza, członka zarządu, naczelnika, a przez kilka kadencji także prezesa.
.
Przez wiele lat zajmował się przygotowaniem drużyn do zawodów sportowo-pożarniczych oraz wychowaniem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy OSP w Wielkiej Komorzy. Prowadził szkolenia i ćwiczenia. Szkolone przez niego drużyny zajmowały czołowe miejsca w zawodach sportowo-pożarniczych różnych szczebli.
Panu Henrykowi życzymy przede wszystkim ZDROWIA i satysfakcji – zarówno w działalności strażackiej, jak i w życiu osobistym.

(red.)

tuchola.pl FB

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza