Piła pięknieje

Estimated read time 2 min read

Piła w gm. Gostycyn zmieniła się na przestrzenie ostatnich kilkunastu lat. Bez wątpienia przyczynił się do tego pomysł stworzenia w naszym powiecie wiosek tematycznych. Piła ma piękne tradycje górnicze, które wykorzystano i ciężką pracą pasjonatów stworzono niepowtarzalny obiekt.  Powstała górnicza wioska, która rozpoznawalna jest już nie tylko w Polsce.

Piękne domy, spora grupa nowych mieszkańców, którzy poszukiwali oazy spokoju, taką znaleźli właśnie tutaj. Ale cóż warte jest to wszystko, kiedy okoliczne gruntówki nie przystają do ogólnego obrazu wioski.

Samorząd radzi sobie i z tym, bo właśnie powstają nowiuteńkie ulice, szerokie, wygodne dla mieszkańców i dodatkowo podkreślają charakter nowoczesnej wsi, którą Piła właśnie się stała. Jedną z takich wewnętrznych arterii jest ulica Modrzewiowa. Prace już trwają i widoczne są postępy. Ważne jest również to, że inwestycję realizuje lokalne przedsiębiorstwo „Kamionka”, która swoją ofertą cenową przebiła wszystkich. Modrzewiowa już częściowo wyłożona jest betonową kostką, mamy gwarancję, że taka nawierzchnia będzie trwała. Owe 209 600, 07 złotych wykorzystane zostanie dobrze, całość oczywiście finansuje gm. Gostycyn ale nie sama, ponieważ w kosztach partycypuje również Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Nie mamy wątpliwości, że „Kamionka” dotrzyma terminu realizacji zadania, a to ma zostać wykonane do końca października br.


(red.)

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza