POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM OSÓB WYBIERAJĄCYCH SIĘ NA GROBY SWOICH BLISKICH

Estimated read time 1 min read

W ostatnich dniach na drogach możemy zauważyć większe natężenie ruchu. Dla funkcjonariuszy jest to czas wytężonej pracy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym pojazdami, jak i pieszym.

W związku z długim weekendem związanym z dniem „Wszystkich Świętych” policjantów można spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych oraz drogach dojazdowych do cmentarzy. Głównym zdaniem funkcjonariuszy jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżnym oraz zapewnienie płynności ruchu.

Mundurowi zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Kontrolowany jest także stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów. W rejonie przejść dla pieszych funkcjonariusze weryfikują nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec pieszych.

Od początku tegorocznych działań (28.10.2022r.) do wczoraj (30.10.2022r.), na terenie powiatu tucholskiego, doszło do 3 kolizji. W tych dniach nie miał miejsca żaden wypadek drogowy. Wytężona praca policjantów ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza