POLICJANCI ZABEZPIECZALI NIEWYBUCH

Estimated read time 1 min read

W trakcie prac ziemnych na obrzeżach Tucholi został odnaleziony niewybuch pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Chełmna.

Na stanowisko dowodzenia tucholskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Znalezisko zostało wykopane podczas prac ziemnych na obrzeżach Tucholi. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie potwierdzili, że może być to pocisk moździerzowy 82mm pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Skorodowany niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu, który przybył z Chełmna. Saperzy potwierdzili wstępne ustalenia policjantów i zabezpieczyli odnaleziony pocisk moździerzowy.

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza