Na jednośladach z promilami

Estimated read time 2 min read

W sobotę funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cekcynie zatrzymali dwóch rowerzystów i jednego motorowerzystę, którzy kierowali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialni amatorzy jazdy na dwóch kółkach będą musieli tłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (03.07.2021r.) niezwykłą czujnością wykazali się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cekcynie. Dzięki ich działaniom wyeliminowano z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych rowerzystów i jednego motorowerzystę.

Do pierwszej kontroli drogowej doszło w miejscowości Iwiec. Kierujący rowerem – 51-letni mężczyzna przykuł swoją uwagę dziwnym stylem jazdy. Jak się okazało, powodem tego był stan w jakim się znajdował. W organizmie miał 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci, podczas weryfikacji danych mężczyzny, stwierdzili, że ten posiada sądowy zakaz prowadzenia rowerów i nie powinien nimi kierować, nawet będąc trzeźwym.

Kolejny rowerzysta został poddany kontroli w Cekcynie na ul. Wczasowej. W tym przypadku również okazało się, że 53-letni rowerzysta znajduję się pod wpływem alkoholu. Po wykonaniu badania urządzenie wskazało aż 2,5 promila alkoholu w organizmie rowerzysty.

Również nieodpowiedzialny okazał się kierowca motoroweru poruszający się po miejscowości Iwiec. Mężczyzna kierował motorowerem bez założonego kasku ochronnego. W związku z czym został zatrzymany do kontroli drogowej. Od kierującego jednośladem funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Cekcyn, dodatkowo, kierując motorowerem miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.

Wszystkie sprawy będą miały swój finał w sądzie.

Tucholska policja apeluje o odpowiedzialność i rozwagę podczas wakacyjnych podróży.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza