Pijany motorowerzysta jechał „wężykiem”

Estimated read time 1 min read

Policjanci w Gostycynie zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Motorowerzysta jechał całą szerokością drogi.

Każdego dnia tucholscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu tucholskiego. Podczas służby funkcjonariusze patrolują ulice, parki, place i miejsca, gdzie może dochodzić do popełniania przestępstw i wykroczeń.

Dziś (11.11.21r.), podczas patrolowania ulic w Gostycynie, uwagę policjantów zwrócił kierujący motorowerem. Motorowerzysta jechał całą szerokością drogi. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Problem z utrzymaniem równowagi i silny zapach alkoholu świadczyły, że mężczyzna może być pijany. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Urządzenie wskazało, że w organizmie 61-latka znajduje się 2,3 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tucholska policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność podczas podróży.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza