10 lat istnienia VOX CORDIS i niezwykły koncert

Estimated read time 2 min read

Tuchola ma szczęście, mamy pięknie prezentujące się zespoły parafialne, które są oczkiem w głowie osób głęboko zaangażowanych w ich pracę, na wszelkich poziomach. Mówiąc krótko, fantastycznie się prezentują. W trakcie ich koncertów warto wdrapać się na kościelne chóry, właśnie tam akustyka jest najlepsza.

Kierownik zespołu – Marzena Mathia

TOKiS z uwagą śledzi ich postępy i w dyskretny sposób tworzy swoje nagrania. To najnowsza część historii miasta, godna zarchiwizowania. Los zdecydował, że najwięcej nagrań dotyczy scholi VOX CORDIS z Rudzkiego Mostu i tytanicznej pracy, którą wykonuje szefowa zespołu Pani Marzena. Jako nieliczni wiemy, jak trudnego zadania się podjęła, ale śpiew dzieci i młodzieży rekompensuje wszystko. Zespół został zauważony, również daleko od Tucholi.

Kilka miesięcy temu powstała przepiękna płyta „WYBIERAM NIEBO”,  po jej wysłuchaniu wszystko staje się jasne, talent, praca i efekt. Schola istnieje już dekadę, a za kilka dni, na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury będziemy podziwiać ten wyjątkowy zespół „na żywo”. Gwarantujemy moc wrażeń i wzruszeń. Bardzo silną stroną VOX CORDIS jest trójgłos, warto posłuchać wykonania utworów w tak niezwykłej oprawie.

Sobota, piąty dzień marca o 17-stej, dziękujemy za zaproszenie.

Zaglądamy do naszego archiwum i wyciągamy właściwy plik. Oto próbka możliwości zespołu…


(mrf.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza