Stypendia dla uczniów za dobre wyniki w nauce i w osiągnięciach sportowych

Estimated read time 3 min read

2 marca 2022 roku w Gostycynie odbyła się uroczystość z okazji przyznania stypendiów Wójta Gminy Gostycyn dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Gostycynie oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymało 26 uczniów. W gronie stypendystów znalazły się 23 osoby ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Gostycynie oraz 3 osoby ze Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu. Uczniowie, aby zdobyć stypendium naukowe musieli uzyskać szczególnie wysokie wyniki w nauce po pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021, odpowiadające wymogom uzyskania świadectwa z wyróżnieniem. Stypendia za wyniki w nauce zostały przyznane na okres od lutego 2022 roku do czerwca 2022 roku.

Stypendia naukowe za szczególne wyniki w nauce otrzymali następujący uczniowie:

Stypendysta

Klasa

Behrendt Klaudia VII a SPG
Behrendt Liliana VIII c SPG
Borowicz Hubert VII c SPG
Ciżmowska Aleksandra VII c SPG
Giersz Zofia VIII b SPG
Grudzina Jagoda VII c SPG
Grudzina Szymon VIII SPP
Hoffmann Daria VIII b SPG
Januszewska Emilia VII c SPG
Klafetka Maja VII c SPG
Kowal Remigiusz VII b SPG
Kowalewska Lena VII c SPG
Kriese Izabela VIII SPP
Kuffel Wiktoria VII a SPG
Łącka Kinga VII b SPG
Mróz Agnieszka VIII b SPG
Piasek Marek VIII a SPG
Plak Kornelia VIII c SPG
Polcyn Wiktoria VII c SPG
Sobkiewicz Maksymilian VIII a SPG
Stucka Julia VII c SPG
Susło Magdalena VIII b SPG
Szydrow Martyna VII a SPG
Świetlik Bartosz VII SPP
Wojtas Milena VII a SPG
Zakrzewski Miłosz VIII a SPG

 

Wójt gminy Gostycyn pan Ireneusz Kucharski przyznał również jednorazowe stypendium sportowe  dla Szymona Grudziny oraz Daniela Szymańskiego, uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu. Stypendyści rozwijają swoje umiejętności w drużynie tenisa stołowego i razem zajęli I miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców.

Osiągnięte wyniki stypendystów to skutek wytężonej pracy, trudu oraz zaangażowania, a także powód do dumy i radości dla bliskich, nauczycieli oraz samorządu gminy Gostycyn.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy im dalszych sukcesów, wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych doświadczeń.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza