Działania „Prędkość” w powiecie tucholskim

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (27.04.2022r.) funkcjonariusze prowadzili działania pn. „Prędkość”. Głównym celem policjantów było wyeliminowanie z ruchu osób, które rażąco naruszają przepisy drogowe. Podczas akcji stróże prawa ujawnili 24 przekroczenia prędkości.

 

Nadmierna prędkość, od wielu lat,  jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Musimy pamiętać o tym, że wraz ze wzrostem szybkości wydłuża się droga hamowania pojazdu. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Wczoraj (27.04.2022r.) policjanci prowadzili akcję pn. „Prędkość”. Mundurowych, od wczesnych godzin porannych, można było spotkać na drogach powiatu tucholskiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 24 przekroczenia prędkości. Zaznaczyć należy, że jeden z kierowców, który przekroczył dopuszczalną prędkość, kierował autem bez uprawnień i był pod wpływem alkoholu. Z Kolei drugi kierujący, który nie zważał na ograniczenia szybkości, podróżował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.

W tych przypadkach sprawy zostały skierowane do sądu.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza