Cztery zadania z zakresu budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz drogi o funkcji transportu rolniczego zostaną wykonane na terenie gminy Tuchola.

Estimated read time 2 min read

Umowy podpisane – niebawem ruszy realizacja inwestycji.

Cztery zadania z zakresu budowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz drogi o funkcji transportu rolniczego zostaną wykonane na terenie gminy Tuchola.

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podpisał we wtorek (15.11) stosowne umowy z wykonawcami.

Inwestycje będą realizowane w ramach projektu pn. „Od upadku do rozwoju. Kiełpin i Tuchola w procesie transformacji”, którego przedmiotem jest rozbudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz infrastruktury drogowej na terenie gminy Tuchola.

Projekt jest dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 2 550 612,92 zł, z czego 2 345 543,64 zł to środki z „Polskiego Ładu”.

Są to zadania:

  • budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Aleksandra Janta-Połczyńskiego w Tucholi.
  • budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kasztanowej i ul. Na Górce w Tucholi.
  • budowa rozdzielczej sieci wodociągowej w Kiełpinie.
  • budowa drogi transportu rolniczego Kiełpin Na Polach – etap II.

Na zdjęciu jeden z wykonawców – Wojciech Synoradzki, firma PROJWOS INŻYNIERIA ŚRODOWISKA z Chojnic, która wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej w ul. Aleksandra Janta-Połczyńskiego w Tucholi oraz sieć wodociągową i kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Kasztanowej i ul. Na Górce w Tucholi.


(red.)

FB gm. Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza