TUCHOLSCY POLICJANCI PROWADZILI DZIAŁANIA PN. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

Estimated read time 1 min read

W ubiegły piątek (17.02.2023r.) w całym kraju policjanci przeprowadzili akcję pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W działania zaangażowani byli również tucholscy funkcjonariusze. Głównym celem mundurowych było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

 

Policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, nadmierna prędkość, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

Tucholscy mundurowi do działań wykorzystali również policyjnego drona. Funkcjonariusze przy jego pomocy obserwowali zachowanie kierowców oraz pieszych na drodze. Swoją uwagę skupili na jednym z głównych szlaków komunikacyjnych miasta.

Niewątpliwie stosowanie się przez kierowców do znaków oraz przepisów ruchu drogowego pozwoli uniknąć przykrych skutków zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

 

 

 

 


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza