0 3 min 6 miesięcy

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. To właśnie z tej okazji w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyło się w środę (11.10) uroczyste spotkanie, na które zaprosił pracowników oświaty burmistrz Tadeusz Kowalski.

Wśród nich znaleźli się zarówno dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez gminę Tuchola, jak i wyróżniający się nauczyciele, którzy otrzymali specjalne nagrody. Nie zabrakło również Edmunda Rząski, prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tucholi.

„Pozwólcie, że złożę na Wasze ręce dla całych środowisk Waszych szkół i przedszkoli najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz zdrowia z okazji tego święta. Wyrażam moją wdzięczność za Waszą ciężką pracę, Waszą i Waszych współpracowników” – podkreślił burmistrz.
Jak dodał, dzisiaj praca nauczyciela, a dyrektora tym bardziej, jest potężnym wyzwaniem i poświęceniem, bo są ogromne problemy, z którymi trzeba się mierzyć.

W imieniu dyrektorów i nauczycieli głos zabrała Alicja Górecka, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Stobnie, która podziękowała za niezawodną pomoc i wsparcie.

„Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kierowanie szkołą w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, ani bycie nauczycielem, o czym również pan burmistrz wspomniał w swoim wystąpieniu. Dlatego chciałam w imieniu nas wszystkich serdecznie podziękować za wsparcie, jakie mamy na co dzień od pana burmistrza, od całego organu prowadzącego, od wszystkich z którymi współpracujemy. Dziękuję za to, że ta współpraca odbywa się zawsze w poczuciu wzajemnego szacunku i zrozumienia dla naszych problemów” – mówiła Alicja Górecka.

Podczas spotkania burmistrz Tadeusz Kowalski wręczył każdemu z obecnych kwiaty i listy z życzeniami, a kilku dyrektorom i nauczycielom przyznane przez siebie nagrody.

Otrzymali je:

  • Alicja Górecka – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Stobnie
  • Ewa Szczukowska – dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi
  • Maria Zabrocka – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Kiełpinie
  • Barbara Drewczyńska – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Legbądzie
  • Sylwia Kożuch – wicedyrektorka dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
  • Maria Łukaszewicz – wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi
  • Małgorzata Borkowska – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Tucholi
  • Ewa Kwasigroch – nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2 w Tucholi
  • Dariusz Marcinek – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Stobnie
  • Maciej Mews – nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Tucholi.

(red.)

tuchola.pl