POLICYJNE DZIAŁANIA „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

Estimated read time 2 min read

Idiotyczne przepisy, które zafundowali nam rządzący spowodowały to, że zwiększyła się ilość zdarzeń z udziałem pieszych i kierowców jednośladów, choć propaganda głosi coś zgoła innego. Niechronieni użytkownicy dróg uwierzyli w to, że są nieśmiertelni i skrzętnie z tego korzystają, chwilę później są okaleczani lub… giną.

Do klasyki weszły już sytuacje, gdzie grupa osób stoi przy przejściu dla pieszych rozmawiając, by po chwili ich część gwałtownie wtargnie przed maskę jadącego w żółwim tempie samochodu. Kierowcy nie są telepatami, oni również mają swoje prawa. Droga weryfikuje wszystko. Piesi w słuchawkach, piesi z telefonem komórkowym na przejściu, tych ludzi nic nie interesuje, wierzą w to, że chronią ich przepisy i… refleks kierowcy w połączeniu z nowoczesnymi systemami pojazdu. Bez wyobraźni są one niczym.

Te przepisy wkrótce ulegną zmianie, ale do tej chwili obowiązują te, które mamy, a na straży ich respektowania stoi POLICJA.

Wczoraj (11.10.2023r.) tucholscy stróże prawa włączyli się w działania pn. „NURD”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To właśnie oni narażeni są na utratę zdrowia czy też życia w wyniku zdarzeń drogowych.

Tucholscy policjanci, w ramach działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, patrolowali m.in. przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, rejon skrzyżowań oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne. Mundurowi podczas kontroli drogowych zwracali uwagę kierowcom, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć przykrych zdarzeń.


(red.)

Na pdst. mat. nadesłanych

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza