Gwiazdy mistrzostw Europy wystąpią w Memoriale Ireny Szewińskiej. Transmisja w Polsacie Sport 1 i Super Polsacie od godz. 17.30.

Estimated read time 2 min read

Mistrzowie Europy i medaliści zakończonej kilka dni temu w Rzymie imprezy lekkoatletycznej zaprezentują się polskim kibicom podczas Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Organizację wydarzenia wspiera samorząd województwa. Początek jutro (20 czerwca) o godz. 18.

Największą polską gwiazdą mityngu bez wątpienia jest Natalia Kaczmarek, która w Rzymie nie tylko wywalczyła złoty medal, ale także pobiła liczący 48 lat rekord Polski Ireny Szewińskiej w biegu na 400 metrów. Oprócz niej w biegu na 400 metrów pokaże się inna mistrzyni olimpijska z Tokio Iga Baumgart-Witan.

Wydarzeniem 6. Memoriału Ireny Szewińskiej bez wątpienia będzie też powrót do startów Adrianny Sułek-Schubert. W Bydgoszczy wystartuje w biegu na 100 metrów przez płotki, a jej rywalkami oprócz polskiej czołówki, będą finalistki z Rzymu – Irlandka Sarah Lavin i Słowaczka Viktoria Forster.

Znakomicie obsadzony będzie konkurs rzutu młotem, bo kibice na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka zobaczą całe podium ostatnich mistrzostw Europy – mistrza Wojciecha Nowickiego, wicemistrza Bence Halasza i brązowego medalistę Mykhailo Kokhana – a do tego jeszcze pięciokrotnego mistrza świata Pawła Fajdka i pukającego do europejskiej czołówki Greka Christosa Frantzeskakisa.

Prawie pełne podium z Rzymu – prawie, bo bez wicemistrza – zobaczą kibice w konkursie pchnięcia kulą. W kole pojawią się złoty medalista mistrzostw Europy Włoch Leonardo Fabbri oraz brązowy Michał Haratyk. Będą też kulomioci, którzy uplasowali się tuż za podium – czwarty Brytyjczyk Scott Lincoln i piąty Czech Tomas Stahnek. Swój start zapowiedział także czołowy polski kulomiot Konrad Bukowiecki.

W konkursie tyczkarzy z Piotrem Liskiem powalczy srebrny medalista z Rzymu Emmanouil Karalis, a w biegu na 1500 metrów wystąpi też wicemistrz Europy – Belg Jochem Vermeulen.

W sumie w Bydgoszczy kibice tradycyjnie zobaczą zawodników startujących w dwunastu konkurencjach – kobiety będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz 100 i 400 przez płotki, natomiast w rywalizacji mężczyzn zaplanowano biegi na 800 i 1500 metrów, biegi na 110 i 400 metrów przez płotki, a także skok o tyczce, pchnięcie kulą i rzut młotem.

 

Transmisja w Polsacie Sport 1 i Super Polsacie od godz. 17.30.


(red.)

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

fot. Paweł Skraba

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza