Dzielnicowy z wizytą u harcerzy

Estimated read time 2 min read

Dzielnicowy złożył wizytę uczestnikom obozu harcerskiego, który odbył się w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Białej. Podczas spotkania mundurowy przekazał założenia akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie upragnionych wakacji warto przypominać dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie sezonu wakacyjnego, miejscowi policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno–edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkania stróż prawa omówił zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i przestrzegał przed samotnymi spacerami po lesie oraz przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania nowych znajomości. Harcerze dowiedzieli się również o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą. Dzielnicowy omówił także kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną osób nieletnich.

Nie brakowało także pytań, ze strony harcerzy, dotyczących pracy w policji. Mundurowy chętnie udzielał odpowiedzi dotyczących wykonywanych przez siebie obowiązków służbowych.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


sierż. szt. Łukasz Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza