Gm. Lubiewo inwestuje w plażę umiejscowioną w Bysławiu, to zwyczajnie się opłaci

Estimated read time 3 min read

W tym roku w dwóch miejscowościach zauważyliśmy ciekawą zależność, związaną z miejscami atrakcyjnymi turystycznie. Mowa jest oczywiście o Cekcynie i Bysławiu, oba miejsca wiążą plaże położone przy pięknym i rozległym jeziorze. Wszyscy doskonale je znamy. Wypoczywający w obu miejscowościach zarówno przyjezdni, jak i miejscowi mają wybór i dokonują go. Cześć wybiera wspomniany Cekcyn, inni nie mogą nachwalić się plaży w Bysławiu. O co chodzi?

W oba miejsca należy pojechać i osobiście dokonać porównania? Ta sztuka zwyczajnie się nie uda, to kwestie indywidualne, dotyczą każdego plażowicza. My wybraliśmy Bysław i to przez konkretne wydarzenie, którym było spotkanie po latach absolwentów jednego z roczników, kształcących się w pobliskiej szkole. To właśnie wtedy doceniliśmy walory tego miejsca.

Plaża w Bysławiu zmieniła się, przeszła swoistą metamorfozę, zadbano o wszystko, a będzie jeszcze ciekawiej. Rzeczywiście, sezon już się skończył, ale co w tym roku oferowało to miejsce?

Od 01.07.2020 r. do 31.08.2020 r. nad Jeziorem Bysławskim w Bysławiu działało kąpielisko, dodajmy strzeżone przez ratownika. Na plaży wyznaczono strefą do rekreacji i sportu, a także wydzielono specjalne miejsce do kąpieli dla dzieci. Nad wodą znajduje się kapitalny pomost, a nawet dwa i wypożyczalnia sprzętu, m.in rowerów wodnych i kajaków. Czegóż chcieć więcej? Coś się znajdzie, bo właśnie powstaje gustowna i świetnie widoczna z uczęszczanej drogi, specjalna brama. Nie ukrywajmy, przyciąga uwagę i zachęca zmotoryzowanych do zjazdu i skorzystania z wygodnego parkingu, oddzielonego strefią zieleni od miejsca wypoczynku i rekreacji nad wodą.

Brawo!

Działający w sezonie barek, to również świetny pomysł, skorzysta każdy. Wytworzyła się swoista moda na to miejsce i niech trwa. W rozmowie z panią Wójt dostrzegamy jej zapał do tego, aby zaciekawić turystów bogatą ofertą gminy. Od lat podkreślamy, że to właśnie gmina Lubiewo jest tą, która ma największy potencjał. Świetnym wzorcem jest skromniejsza w walory przyrodnicze gmina Gostycyn. A jednak tamtejsze władze potrafią wykorzystać znacznie skromniejsze walory natury, dokonując prawdziwego cudu. Turyści walą tam drzwiami i oknami!

Panie i Panowie, szanowni radni lubiewscy, do roboty, zadbajcie o tę perłę, a odpłaci się gminie stukrotnie!

Plaża w Bysławiu spowita poranną mgłą.

© by Mariusz R.Fryckowski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza