Policjanci rozmawiali z harcerzami o bezpieczeństwie

Estimated read time 2 min read

Harcerzy ze Szczecina, którzy wypoczywają na terenie powiatu tucholskiego, odwiedzili policjanci. Przybliżyli uczestnikom obozu harcerskiego podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W sezonie letnim policjanci organizują wiele takich spotkań z młodzieżą.

Tucholscy policjanci odwiedzili ostatnio harcerzy ze Szczecińskiego Szczepu ZHR „Watra” im. Szarych Szeregów, którzy wypoczywają nad jeziorem Średniak, w Gostycynie. Podczas spotkania, które odbyło się w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi  omówili zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.
Obozowicze, w ramach zajęć, dowiedzieli się od policjantów, jakich zasad należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Zakres tematyki obejmował zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie wypoczynku letniego, w tym między innymi: bezpieczeństwo w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w plenerze, a także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Mundurowi podczas spotkania omówili również zagadnienia dotyczące demoralizacji i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Świadczyły o tym liczne pytania ze strony harcerzy.

Cieszymy się, że zajęcia organizowane przez policjantów stanowią dla dzieci i młodzieży atrakcję podczas letnich wakacji i są źródłem odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.


(red.)

sierż. szt. Łukasz Tomaszewski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza