0 2 min 3 lata

Piętnaście balonów z międzynarodowymi drużynami na pokładzie pojawi się już w ten weekend (20-22 sierpnia) na kujawsko-pomorskim niebie. Wszystko za sprawą rozpoczynających się w Toruniu Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych w lotach długodystansowych o puchar Gordona Bennetta. To najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze na świecie. Organizację wielkiej balonowej fiesty wspiera samorząd województwa. Bezpłatne bilety do pobrania na stronie.

Dziś (18 sierpnia) w Pałacu Dąmbskich, siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu, odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, prezesa Aeroklubu Polskiego Jerzego Makuli, dyrektora sportowego zawodów Benoîta Pelarda, dyrektora organizacyjnego Arkadiusza Iwańskiego oraz zwycięzców Pucharu Gordona Bennetta z 2018 roku Mateusza Rękasa i Jacka Bogdańskiego, po której otwarto wystawę poświęconą historii zawodów.

 

– Organizacja tego prestiżowego wydarzenia to wielkie wyróżnienie dla naszego regionu. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników i życzę im pomyślnych wiatrów, a miłośników baloniarstwa zachęcam do spoglądania w niebo i podziwiania tego niezwykłego widowiska oraz udziału we wspólnym pikniku – mówił podczas konferencji marszałek Piotr Całbecki

 

Puchar Gordona Bennetta organizowany jest od 1906 roku. Polska, po 85 latach, ponownie będzie gościć najlepszych baloniarzy z całego świata.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl