Świeć przykładem

Estimated read time 1 min read

Tucholscy policjanci czynnie włączyli się w działania akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Świeć przykładem”. Mundurowi odwiedzili dzieci z przedszkola w Lubiewie. Funkcjonariusze wręczyli przedszkolakom odblaski.

Jesienią i zimą dni są krótsze, a warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu. Piesi na drogach stają się słabo widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Na nieoświetlonej drodze pieszy, który ma na sobie ubrania w ciemnych kolorach jest mniej widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, bądź hamowania.

Tucholscy policjanci, w ramach akcji „Świeć przykładem”, zorganizowali spotkanie w Przedszkolu Samorządowym Gminy Lubiewo – „Borowiacka Tęcza”. Dzieci z grup przedszkolnych dowiedziały się dlaczego warto nosić odblaski. Maluchy poznały również zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Podczas zajęć funkcjonariusze wykorzystali miasteczko ruchu drogowego. Dzięki niemu każdy z uczestników miał możliwość wcielenia się w rolę kierowcy lub pieszego. Mundurowi, za świetną zabawę, wręczyli przedszkolakom odblaski oraz kolorowanki.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza