Na rzecz Policjantów z Ukrainy

Estimated read time 2 min read

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Bydgoszczy, w ramach ogólnopolskiej akcji Zarządu Głównego, zorganizował zbiórkę, w którą włączyli się policjanci i pracownicy cywilni ze wszystkich jednostek w kujawsko-pomorskiem. Zebrane artykuły zostały przekazane na potrzeby funkcjonariuszy ukraińskiej Policji.

 

Nawiązany kontakt z Koleżankami i Kolegami z Ukrainy pozwala na bieżąco weryfikować potrzeby i braki z jakimi się obecnie borykają. Funkcjonariusze ukraińskiej Policji walczą razem z żołnierzami o niepodległość swojej ojczyzny, dlatego czujemy obowiązek pomocy i wsparcia naszych Kolegów.

Stąd Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Bydgoszczy, wspólnie z kujawsko-pomorską Policją, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy, podjął decyzję o zorganizowaniu zbiórki na rzecz potrzeb funkcjonariuszy ukraińskiej Policji. Jej inicjatorem był Zarząd Główny NSZZ Policjantów, a odpowiedź naszego środowiska była ogromna. Środki opatrunkowe, latarki, baterie, leki przeciwbólowe, koce termiczne, czy śpiwory… . Nie sposób wszystkiego wymienić.

Wszystko dziś w nocy pojechało do Warszawy, a stamtąd na granicę do naszych Kolegów – Policjantów z Ukrainy.

Do naszej zbiórki dołączyli się także uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego WSNoZ w Bydgoszczy oraz żołnierze C Company, 407th CA Battalion US Army.

Zachęcamy do wsparcia naszych Kolegów!

Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy ZG NSZZP – ING Bank Śląski S.A. nr 55 1050 1025 1000 0090 8154, z dopiskiemPomoc ukraińskim policjantom”

Zebrane środki zostaną przekazane za zakup potrzebnych artykułów. Pozyskane w ten sposób środki ochrony osobistej, łączności, leki, zostaną przewiezione na granicę i przekazane policjantom z Ukrainy.


(red,)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza