Pędzili ponad 140 km/h!

Estimated read time 1 min read

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco przekroczyli prędkość. Drogą powiatową pędzili ponad 140 km/h! Funkcjonariusze ukarali ich mandatami w wysokości 2500 zł.

Wczoraj (16.03.2022r.) mundurowi kontrolowali prędkość na trasie Tuchola – Tleń. To właśnie tam zostali zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy. Pierwszy z nich podróżował swoim autem z szybkością 141 km/h. Drugi kierowca pobił ten niechlubny rekord. W jego przypadku laserowy miernik wskazał prędkość 146 km/h. Trzeba zaznaczyć, że obie szybkości zostały zarejestrowane w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h!

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 zł. Do ich kont dopisano również 10 pkt karnych.

Przypominamy, że każdy kierowca jest zobowiązany stosować się do znaków określających dopuszczalną prędkość. W przypadku ich braku należy przestrzegać przepisów z kodeksu drogowego. W tym akcie prawnym określone zostały wszystkie dopuszczalne prędkości obowiązujące na danym rodzaju drogi. Z szybkością do 140km/h możemy poruszać się tylko i wyłącznie na autostradzie.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza