0 2 min 2 lata

Parki, ulice, skwery to miejsca, które odwiedzają policjanci w ramach patroli pieszych. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców pieszo patrolując ulice Tucholi. Dotrą wszędzie tam, gdzie nie dojedzie radiowóz policyjny.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz turystów patrolując pieszo ulice Tucholi. Tego rodzaju służba to możliwość dotarcia do tych miejsc, gdzie nie dojadą radiowozy. Wszelkiego rodzaju skwery, place, parki, czy plaże miejskie to miejsca, w których spotykają się ludzie i w sposób bezpieczny chcą spędzać czas wolny. Również i tam, od czasu do czasu dochodzi do sytuacji, gdzie potrzebna jest pomoc policjantów a patrol pieszy jest tu optymalnym rozwiązaniem. Funkcjonariusze sprawdzają również miejsca, w których może dochodzić do grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach pieszych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze będą również służyć pomocą i poradą tym, którzy jej potrzebują.


(red.)

KPP Tuchola