Nowy garaż jednostki OSP w Żalnie

Estimated read time 2 min read

14 maja 2022 odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie nowego garażu jednostki OSP w Żalnie. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć przedstawicieli KP PSP w Tucholi, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu, władz samorządowych oraz radnych Gminy Kęsowo. Poświęcenia garażu dokonał ksiądz proboszcz z Parafii Żalno – Sławomir Kulczyk.

Podczas uroczystości odznaczono wybranych druhów Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odczytano listę druhów długoletnio pełniących służbę w jednostkach OSP, którzy w swoich macierzystych jednostkach otrzymają Odznaki za wysługę lat.

Po części „oficjalnej” odbył się festyn rekreacyjno – edukacyjny zorganizowany przez jednostkę OSP w Żalnie sfinansowany z zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” ze środków publicznych Gminy Kęsowo.

Podczas festynu odbył się pokaz ratownictwa technicznego, w którym działania ratownicze prezentowane były przez KP PSP w Tucholi przy współpracy pogotowia ratowniczego firmy Therapeutica z Chojnic. Na najmłodszych uczestników festynu czekała masa atrakcji o tematyce bezpieczeństwa, słodkości i darmowe dmuchańce. Policjanci z KPP z Tucholi edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znakowali rowery. Nie zabrakło pomocy ze strony lokalnego stowarzyszenia, które serwowało pyszne ciasta, gofry i frytki.


(red.)

Gmina Kęsowo FB

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza