GOSTYCYN. Uczniowie szkół podstawowych otrzymali stypendia

Estimated read time 2 min read

11 października 2022 roku w Sali narad Urzędu Gminy w Gostycynie odbyła się uroczystość z okazji przyznania stypendiów Wójta Gminy Gostycyn dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Gostycynie oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu.

Stypendium Wójta Gminy Gostycyn za szczególnie wysokie wyniki w nauce otrzymało 18 uczniów. W gronie stypendystów znalazło się 15 osób ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Gostycynie oraz 3 osoby ze Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu. Uczniowie, aby zdobyć stypendium naukowe musieli uzyskać świadectwo z wyróżnieniem w klasie VI lub VII, w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia zostały przyznane w I semestrze roku szkolnego 2022/2023, w wysokości 100 zł miesięcznie na okres od września 2022 roku do stycznia 2023 roku.

Stypendia naukowe za szczególne wyniki w nauce otrzymali następujący uczniowie:

Stypendysta

Klasa

Behrendt Klaudia

VIII

Borowicz Hubert

VIII

Ciżmowska Aleksandra

VIII

Grudzina Jagoda

VIII

Januszewska Emilia

VIII

Klafetka Maja

VIII

Kowal Remigiusz

VIII

Kowalewska Lena

VIII

Kuffel Wiktoria

VIII

Łącka Kinga

VIII

Napiontek Kacper

VII SPP

Polcyn Wiktoria

VIII

Stucka Julia

VIII

Szukalski William

VII SPP

Szydrow Martyna

VIII

Świetlik Bartosz

VIII SPP

Wiśniewska Maja

VIII

Wojtas Milena

VIII

Stypendium naukowe za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych/artystycznych zostało przyznane uczennicom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie tj. Wiktorii Polcyn oraz Julii Stuckiej za zajęcie III miejsca i tym samym uzyskanie tytuły finalisty w IX Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym dla uczniów szkół województwa kujawsko – pomorskiego. Stypendium zostało przyznane jednorazowo w wysokości 100 zł.

Wójt Gminy Gostycyn przyznał również jednorazowe stypendium sportowe dla Mai Wiśniewskiej uczennicy klasy VIII a Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gostycynie. Maja Wiśniewska jest zawodniczką piłkarskiego klubu sportowego UKS „TĘCZA” Bydgoszcz i właśnie tam wyróżnia się ponadprzeciętnymi umiejętnościami w swojej ulubionej dyscyplinie sportu.

Osiągnięte wyniki stypendystów to skutek wytężonej pracy, trudu oraz zaangażowania, a także powód do dumy i radości dla Bliskich, Nauczycieli oraz Samorządu Gminy Gostycyn.

Gratulujemy wszystkim Stypendystom i życzymy im dalszych sukcesów, wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych doświadczeń.


(RED.)

GOSTYCYN.PL

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza