POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W WYDARZENIU PN. „AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA FUNDACJI PZU”

Estimated read time 2 min read

Tucholscy policjanci uczestniczyli w zajęciach z uczniami Szkoły Podstawowej w Cekcynie, w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Podczas niecodziennych lekcji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Na wczorajszym (19.10.2022r.) wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację PZU nie mogło zabraknąć tucholskich policjantów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cekcynie, w ramach „Akademii Bezpieczeństwa”, mogli sprawdzić swoją wiedzę na kilku strefach tematycznych. W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki, gdzie znajdowało się m.in. miasteczko ruchu drogowego oraz tor przeszkód rowerowych, najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach. Właśnie tam policjanci tucholskiej „drogówki” omawiali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Z kolei na symulatorze dachowania funkcjonariusze wskazywali, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest zapinanie pasów. W jednej ze stref dzieci, pod okiem policjanta oraz ratownika medycznego, poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową.

Celem realizowanych działań jest przekazanie i utrwalenie uczniom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jaki i podczas gier oraz zabaw w domu. Podczas wczorajszych zajęć „wykładowcami”, oprócz przedstawicieli Fundacji PZU”, był dzielnicowy z Cekcyna, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego oraz oficer prasowy tucholskiej komendy. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy bardzo chętnie korzystali ze wszystkich przygotowanych atrakcji.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza