Biała wstążka i przemoc w rodzinie

Estimated read time 2 min read

Akcja „Biała Wstążka” została podobno wymyślona przez mężczyzn i do mężczyzn głównie jest kierowana. Trudno się z tym zgodzić, bo bywają sytuacje całkowicie odwrotne! Tak, czy inaczej, celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet ( być może w przyszłości kobiet wobec mężczyzn) oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. Symbolem akcji jest biała wstążeczka, którą organizatorzy spotkania w tucholskiej książnicy wręczali uczestnikom.

Sprawa jest bardzo poważna i dziwi fakt, że pomimo dogodnej pory, sala dzisiaj świeciła pustkami. Wiemy, że w naszym powiecie przypadki przemocy nie są zjawiskiem odosobnionym. Spotkanie ujawniło statystyki, a te wyglądają zastraszająco. Dodatkowo, słupki powędrowały w górę w czasie tzw. pandemii, kiedy nieodpowiedzialny rząd PiS-u zaaplikował nam brak opieki lekarskiej i dodatkowo pozamykał nas w domach, pod karą grzywny.

Przemoc w rodzinie to sprawa poważna i do wypowiedzi zaproszonych prelegentów należy powrócić i umożliwić im pełnie wypowiedzi, aby ludzie poszukujący pomocy mogli się dowiedzieć wszystkich szczegółów, które mają jeden cel – pomóc im wyjść z opresji, a jest to możliwe!

Takie materiały obejrzeć będzie można w naszej telewizji przez najbliższe kilka wieczorów.

Mamy do czynienia ze specjalistami, którzy mają ogromną praktykę w przezwyciężaniu podobnych problemów. Co ważne, robią to z powodzeniem. Bywa nawet tak, że po swoistej terapii, rodziny zdolne są do odnowienia dawnych związków i przetrwania! Zdarzają się także sytuacje skrajne, gdzie w obronie sterroryzowanych wchodzi prawo i to z całą mocą.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza