Zapraszamy na Święto Województwa

Estimated read time 3 min read

W Województwie Kujawsko-Pomorskim niebawem rozpocznie się coroczne świętowanie. Do 11 czerwca w całym regionie królować będzie muzyka, taniec i zabawa. W programie m.in. koncerty, warsztaty, pokazy, fiesta balonowa i wiele więcej.  Oficjalne obchody w tym roku odbędą się we Włocławku.

– Wszystkich mieszkańców i odwiedzających nasz region zapraszam do wspólnej zabawy na festynach, piknikach i koncertach w różnych częściach województwa. To wypełnione atrakcjami wydarzenia, które łączą pokolenia ­– zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Oficjalne obchody rozpoczną się 7 czerwca we Włocławku mszą świętą w intencji mieszkańców województwa w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie podczas uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbędzie się w ogrodach przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku, odbędzie się wręczenie wojewódzkich wyróżnień, w tym Stelli Copernicana Cuiaviae et Pomeraniae Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy oraz prelekcja autorki Krystyny Lewickiej-Ritter. W programie także okolicznościowe wystąpienia. Sesja będzie transmitowana.

We Włocławku galaktycznie (3 czerwca)

Niebawem Włocławek przeistoczy się w przestrzeń iście komiczną. 3 czerwca podczas Astrofestiwalu wspólnie poobserwujemy niebo i pooglądamy słońce przez specjalny teleskop solarny. Wśród atrakcji m.in. przejażdżki symulatorami 9D i 5D oraz kosmiczne dmuchańce (Plakat PDF).

Kosmiczna energia wieczorem będzie emanować ze sceny. Tego wieczoru podczas koncertu „Fajansowe sny” zobaczymy m.in. Ewę Bem, Kayah, Melę Koteluk i Skubasa (Plakat PDF).

Filmowa Bydgoszcz (3 czerwca)

W malowniczej scenerii Wyspy Młyńskiej wieczorem zabrzmi koncert muzyki filmowej. Podczas „Wyspy kina” usłyszymy utwory związane z kinematografią. Zaśpiewają dla nas m.in. Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska czy Piotr Rogucki, (Plakat PDF)

„Pod Wspólnym Niebem” w Toruniu (10-11 czerwca)

W sobotni wieczór (10 czerwca) zapraszamy na koncert „Pod Wspólnym Niebem”.  W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Placu Cyrkowym, gdzie zagrają dla nas m.in. Ania Dąbrowska, Bovska, Brodka i O.S.T.R (Plakat PDF). W finałowy dzień święta, niedzielę (11 czerwca), przez Rynek Staromiejski przemaszeruje VII Defilada Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, po czym gościnnie wystąpi Marika (Plakat PDF).

Grudziądz i Toruń uczczą pierwsze częściowo wolne wybory

4 czerwca na przystani w Grudziądzu Ewelina Flinta, Viki Gabor, Baranovski i Tomasz Organek podczas „Koncertu wolności” wykonają wybrane przez siebie piosenki o wolności(Plakat PDF). W Toruniu także będziemy celebrować. Już po raz 19. zapraszamy na koncert „Pięciolinia Wolności” do Dworu Artusa, gdzie usłyszymy utwory które narodziły się bez skrępowania i cenzury.

W Inowrocławiu potańczymy

Międzypokoleniową potańcówką i pokazami tańca Lenki i Jana Klimentów rozpocznie się zabawa w Inowrocławiu. W programie także animacje dla dzieci i warsztaty. Na scenie wystąpią Grażyna Łobaszewska oraz Jacek Wójcicki (Plakat PDF).

Warto spojrzeć w niebo –także w tym roku czeka na nas tradycyjna fiesta balonowa. Startować będą od piątku do niedzieli (9-11 czerwca). Załogi z całej polski rywalizować będą o puchar marszałka.

Świąteczny blok wydarzeń zamknie zaplanowana na 15 czerwca gala Nagród Marszałka Województwa.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza