0 2 min 7 miesięcy

05.10.202 policjanci – oskarżyciele publiczni z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim do III Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów-oskarżycieli.

W salach wykładowych uczestnicy eliminacji zostali poddani ocenie w dwóch konkurencjach:

• test z wiedzy,
  • test wiedzy dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Celem zawodów było przede wszystkim poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych, aktywizowanie inicjatywy własnej oraz wyłonienie najlepszego oskarżyciela-publicznego woj. kujawsko-pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 19 policjantów z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego do III Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów oskarżycieli-publicznych z woj. kujawsko-pomorskiego został: mł.asp. Michał Biegański z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu

Miejsce drugie zajęłamł.asp. Ewa Komasińska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią
Trzecie miejsce zajął: mł.asp. Michał Pasztaleniec z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 20-22 listopada 2023 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będzie reprezentował funkcjonariusz, który w eliminacjach wojewódzkich zajął I miejsce.