POLICJANCI ZABEZPIECZALI KILKA NIEWYBUCHÓW ODNALEZIONYCH W LASACH

Estimated read time 2 min read

Tucholscy policjanci zabezpieczali niewybuchy odnalezione w rejonie Minikowa oraz Wierzchucina. Znaleziska zostały przekazane patrolowi saperskiemu. Apelujemy o niezwłoczne powiadamianie służb w przypadku odnalezienia podobnych militariów.

W ostatnich dniach do stanowiska dowodzenia tucholskiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące odnalezienia niewybuchów. Granat ręczny oraz 2 granaty moździerzowe zostały odnalezione przez grzybiarzy.

Pierwsze znalezisko znajdowało się w rejonie Minikowa. Właśnie tam mężczyzna, który wybrał się na grzyby znalazł niewybuch pochodzący z czasów Ii Wojny Światowej. Policjanci wstępnie stwierdzili, że jest to granat ręczny F1. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Znalezisko został przekazane patrolowi saperskiemu z Chełmna, który potwierdził ustalenia tucholskich funkcjonariuszy.

Z kolei w rejonie Wierzchucina grzybiarz odnalazł 2 niewybuchy. Tu również nieodzowna okazała się pomoc tucholskich policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce i ustalili, że są to granaty moździerzowe kalibru 82 mm. Na miejsce ponownie przybył patrol z Chełmna, który zneutralizował znaleziska pochodzące z czasów II Wojny Światowej.

Apelujemy o ostrożność i jednocześnie przypominamy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza