HOŁD DLA POLEGŁYCH POLICJANTÓW

Estimated read time 2 min read

Policjanci z kujawsko-pomorskiego garnizonu, wspólnie z funkcjonariuszami z całego kraju oraz przedstawicielami innych służb, wczoraj o godzinie 17:00, oddali honor asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi i asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu, którzy stracili życie realizując obowiązki służbowe. Składając hołd poległym policjantom, ich towarzysze służący w mundurze, dali wyraz temu, że będą zawsze pamiętać o Tych, którzy wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania. Oddali własne życie, służąc mieszkańcom Wrocławia.

Policjanci kujawsko-pomorskiego garnizonu, wspólnie z funkcjonariuszami z całego kraju, a także przedstawiciele wielu różnych zaprzyjaźnionych służb mundurowych, wczoraj (5.12.23) o godzinie 17:00, zatrzymali się na chwilę, aby oddać honor dwóm poległym policjantom z Wrocławia, którzy zginęli w wyniku obrażeń zadanych na służbie z rąk przestępcy.

Asp. szt. Ireneusz Michalak i jego kolega z patrolu asp. szt. Daniel Łuczyński od wielu lat dbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, strzegąc porządku jako funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety obaj zapłacili najwyższą cenę, wypełniając tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania „(…) nawet z narażeniem życia”. Ich śmierć jest tragedią dla całej Polskiej Policji. Formacja straciła niezwykle doświadczonych policjantów, pełnych pasji i zaangażowania, a ich rodziny najbliższych, którzy byli dla nich… całym światem.

Są jednak gesty, które znaczą więcej niż słowa. Składając hołd poległym policjantom ich towarzysze służący w mundurze, dali wyraz temu, że będą zawsze pamiętać o Tych, którzy wypełnili do końca słowa roty policyjnego ślubowania i oddali to co mieli najcenniejsze – własne życie.

Cześć Ich pamięci!!!


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza