Ponad 200 par na Marszałkowskim Balu Dobroczynnym

Estimated read time 3 min read

Trzech głównych beneficjentów, ponad dwieście par, blisko stu pięćdziesięciu darczyńców i około dwustu przedmiotów na licytacji – to najważniejsze liczby sobotniego (20 stycznia) Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. O nadchodzącym wydarzeniu opowiedzieli w środę (17 stycznia) podczas spotkania z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki, dyrektor Departamentu Promocji Edyta Macieja-Morzuch i dyrektor Departamentu Obsługi Zarządu i Spraw Pracowniczych Jerzy Grochowski.

– Dochód z wydarzenia jak co roku wesprze placówki niosące pomoc osobom potrzebującym, opiekujące się niepełnosprawnymi i chorymi. Hojność licytujących sprawia, że rokrocznie pobijamy kolejne rekordy zebranych środków. Dzięki ich otwartym sercom fundusze zasilają nie tylko konta głównych beneficjentów, ale także fundacji i organizacji pozarządowych będących beneficjentami poprzednich edycji balu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Wśród objętych licytacją przedmiotów znajdą się między innymi spinki z bursztynu premiera Donalda Tuska, pióro marszałka Sejmu Szymona Hołowni, suknia od Grażyny Szapołowskiej, perfumy Doroty Goldpoint i złota biżuteria od Katarzyny Żak. Pod młotek pójdą gadżety sportowe – piłki, koszulki, plastrony oraz książki, płyty i zdjęcia z podpisami artystów.

 

Podczas jedenastu poprzednich edycji balu zebraliśmy łącznie ponad 2,3 mln złotych, które trafiły na konta siedemnastu instytucji pomocowych z regionu i czterech misji zagranicznych. W tym roku pomoc trafi do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej i Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu. Zbieramy też pieniądze na rzecz podopiecznych placówki opiekuńczej z Ukrainy. Beneficjentów odwiedziła Dagna Całbecka, małżonka gospodarza województwa. Zobacz Dobro wraca ze zdwojoną siłą

 

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnią Eliasz Orchestra i Kwintet Smyczkowy Filharmonii Pomorskiej. Gwiazdami wieczoru będą Hanna Banaszak, Lena i Jan Klimentowie oraz zespół tancerek brazylijskiej samby Carnival Stars, wystąpią także Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy. Imprezę poprowadzą Maciej Puto i Grażyna Nita. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie licytacja główna, którą poprowadzi Rafał Rykowski.

 

Na dochód z balu złożą się wpłaty od par uczestniczących w imprezie, a także środki zebrane podczas aukcji wartościowych przedmiotów. Ostateczny wynik, którym zakończymy tegoroczny bal, poznamy do końca lutego.

 

Marszałkowski Bal Dobroczynny:

 

  • XII edycja balu odbędzie się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu
  • suma środków zebranych podczas wszystkich edycji balu przekroczyła 2,3 mln złotych
  • tylko w ubiegłym roku zebraliśmy ponad pół miliona złotych
  • blisko 150 darczyńców przekazało w tym roku około 200 przedmiotów

(red.)

Mat. partnera.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza