Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (04.03.2024r.) tucholscy stróże prawa włączyli się w działania pn. „NURD”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To właśnie oni narażeni są na utratę zdrowia czy też życia w wyniku zdarzeń drogowych.

Tucholscy policjanci, w ramach działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, patrolowali m.in. przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, rejon skrzyżowań oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne. Mundurowi podczas kontroli drogowych zwracali uwagę uczestnikom ruchu, aby przestrzegali przepisów drogowych.

Pamiętajmy o tym, że obowiązujące regulacje prawne nie zwalniają pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć przykrych zdarzeń.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza