Paweł i Gaweł w jednym stali domu… w cieniu drugiej wieży bazowej w Rudzkim Moście? Mieszkańcy protestują

Estimated read time 2 min read

Kiedy nasza agencja wykonuje prace zlecone dla firm, często wykorzystuje bezzałogowe, popularnie zwane „dronami”. Są takie miejsca na mapie powiatu, gdzie nie latamy i to nie tylko ze względu na prawo, ale również ze względu na zdrowy rozsądek. To drogi sprzęt, działający wielokanałowo, ale i tak w pobliżu stacji bazowych telefonii komórkowej te urządzenia zachowują się irracjonalnie. Efekt? Można je zniszczyć, a ich szczątki mogą zranić lub uszkodzić mienie, dlatego są ubezpieczone, a operator dysponuje stosownymi uprawnieniami i ogromnym doświadczeniem, więc niech nam nikt nie wmawia tego, że jeżeli stacja bazowa oddziałuje na sprzęt, to nie działa na ludzi i zwierzęta. WHO opowiada bzdury, a polskie prawo w tej materii należy utylizować w niszczarce i napisać nowe, bezpieczne dla ludzi!

Promieniowanie elektromagnetyczne a zdrowie to kwestie często poruszane przy tematyce budowy nadajników telefonii komórkowej. Takie organizacje zdrowotne jak WHO, Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym, a także Komitet Naukowy ds. Pojawiających się i Nowo Rozpoznanych Zagrożeń dla Zdrowia stwierdzają brak dostatecznych dowodów, które świadczyłyby o szkodliwości promieniowania niejonizującego przy dopuszczalnych normach. (cyt. z art. pt. Maszty telefonii komórkowej – czy są bezpieczne dla zdrowia?)

Kiedy wiele lat temu w Rudzkim Moście budowano pierwszą wieżę, byliśmy tam z kamerą. Jej obecność wywołała agresję u jednej z osób nadzorujących budowę. Próbowano nawet użyć argumentów siłowych. Oczywiście bezskutecznie. Dlaczego?

Rudzki Most stanowi swoistą sypialnię Tucholi, gdzie mieszkańcy zainwestowali w swój kawałek planety, aby mieć spokój. Zburzono go, większość nie miała nawet pojęcia o tym, że konstrukcja może mieć na nich wpływ. Teraz sytuacja się powtórzy, ponieważ zaplanowano budowę kolejnej stacji bazowej na tym osiedlu. Świadomość społeczna wzrosła i ludzie już nie położą po sobie uszu, protestują. Okazuje się, że prawo nie do końca stoi za nimi. Co może zrobić burmistrz miasta? Może sugerować inwestorowi inną lokalizację, SUGEROWAĆ! Innymi słowy, ma związane ręce?

Przydatny link: https://centrumimc.pl/baza_wiedzy/pole-elektromagnetyczne-wplyw-na-zdrowie/


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza