TOKiS – PRESS TV z wizytą w BBC i plany na najbliższą przyszłość

Estimated read time 2 min read

Zjednoczony front majówkowy już za nami, a ten obfitował w wiele atrakcji lokalnych, u nas jedną z nich była owocna w pomysły, wizyta w pewnym brytyjskim mieście.

Wizyta w Manchesterze?  Ściślej w siedzibie BBC? Kto by się spodziewał tego prawie piętnaście lat temu, kiedy nasze przedsięwzięcie raczkowało…

Żeby było ciekawiej start BBC był podobny do naszego, oczywiście było to dawno, bo w 1920, ale co tam wiek,  kto by nie chciał wypracować takiej mocy medialnej, którą cieszy się ta korporacja, niestety, w naszych warunkach jest to prawie niemożliwe ze względów czysto finansowych.

A co jest możliwe? Przeniesienie kilku doświadczeń znanej marki na nasz grunt, co zostanie wprowadzone już za kilka dni. I to z pewnością wywoła zainteresowanie, ale w naszej sytuacji, to konieczność i zastosowanie wreszcie grubej kreski, czyli zmiany. To zakończy pewien etap w działalności TOKiS.pl w efekcie zajdą rewolucyjne zmiany, które powinny (choć nie od razu) przetasować zasięgi na rynku, nie tylko lokalnym. To zwyczajnie należy się naszym Czytelnikom i Widzom, którzy otworzyli nasz portal już prawie 15 milionów razy! Tak, po ostatnich testach, to również dla nas jest prawdziwy szok.

Pierwsza publiczna transmisja na żywo w Wielkiej Brytanii została przeprowadzona w fabryce Wireless Telegraph Company w Chelmsford w czerwcu 1920 roku, my mamy większy luksus – kameralność i bazę sprzętową, o której kiedyś można było tylko pomarzyć. Ciągle ją rozwijamy i tak będzie zawsze. Co do miejsca, Tuchola wydaje się być idealnym do pracy, choć jej położenie geograficzne w województwie nie do końca jest szczęśliwe. A od czego jest łączność i transport, prawda?

Z doświadczeń BBC można czerpać garściami,  przelanie niektórych na dużo mniejszy rynek, to swoisty eksperyment, a ten oznacza stworzenie jeszcze bardziej rozpoznawalnego medium, bo oprócz telewizji  dojdzie radio. Do tego projektu przygotowywaliśmy się kilka lat. Co oznacza to konkretnie? Staranny wybór tematów oraz utrudniony dostęp podmiotów okazjonalnych do naszych zasobów. Innymi słowy, epoka newsów lokalnych właśnie dobiega końca.

Do pracy…


(red.)

Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kopiowanie i powielanie zabronione!

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza