Dzisiaj rozpoczął się dwudniowy Konwent Dyrektorów Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Estimated read time 2 min read

Dzisiaj rozpoczął się dwudniowy Konwent Dyrektorów Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Spotkanie odbyło się w jednym z najpiękniejszych  miejsc w Borach Tucholskich – FOJUTOWIE.

Gospodarzem konwentu był starosta tucholski, pan Andrzej Urbański i tutaj trzeba to odnotować, znakomicie przemówił do zebranych. Dawno nie słyszeliśmy tak zwięzłej, merytorycznej i skromnej w wyrazie wypowiedzi. Doprawdy rzadkość w rozgadanym świecie samorządowców. Panu staroście wręczono drobny upominek, jaki? Zobaczymy w relacji filmowej i fotograficznej, bardzo sympatyczny gest.

Zebrani mieli okazję podyskutować o blaskach i cieniach pieczy zastępczej w kontekście bardzo nieprecyzyjnych przepisów. Osobną kwestią były budżety,  a właściwie ich brak, aby dyrektorzy mogli  zatrudnić specjalistów, bez których funkcjonowanie placówek opiekuńczo – wychowawczych było możliwe. W sposób specjalny pochylono się nad możliwością zatrudnienia psychologów, co w dzisiejszej rzeczywistości jest wyjątkowo trudne i… drogie.

W pierwszym dniu konwentu wysłuchaliśmy zaplanowanych prelekcji ( patrz lista), za to jutro ( w piątek) wypracowane zostaną wnioski, które trafią do wojewody, być może ministerstwa z nadzieją pozytywne zmiany.

Obejrzyjmy krótką relację.

***


(red.)

 

 

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza