WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA TUCHOLI

Estimated read time 2 min read

Piątkowa (24.05) sesja Rady Miejskiej w Tucholi należała do najważniejszych w roku. A to za sprawą podjęcia przez radnych uchwał dotyczących wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Tucholi. W obu przypadkach zagłosowano jednogłośnie „za”.

„Przede wszystkim bardzo serdecznie Państwu dziękuję, bo to jest dla mnie wyraz zaufania – jednogłośnie udzielone absolutorium, wcześniej wotum zaufania. Bardzo serdecznie wszystkim Państwu dziękuję, ale podkreślam, że nie byłoby tak fajnie, gdyby nie było dobrej współpracy przede wszystkim z radą, którą bardzo szanuję i z której zdaniem zawsze się liczyłem i będę liczył, ale również z moimi współpracownikami – wszystkimi, czy to w urzędzie, czy z podległych jednostek. Daliśmy radę z dużymi wyzwaniami” – podkreśli burmistrz Tadeusz Kowalski.

Jak dodał, na pewno nie zabraknie woli i sił, żeby wszelkie interpelacje, oczekiwania mieszkańców, które zgłaszają radni, realizować.

„Mogę zaręczyć i zagwarantować, że jak tylko pojawią się jakiekolwiek możliwości uzyskania zewnętrznych środków, dofinansowania i podjęcia trudnych inwestycji, na pewno będziemy z tego korzystać” – zapewnił burmistrz.

Podkreślił też, że chce, aby mieszkańcy jakiegokolwiek zakątka gminy czuli się pewni, że samorząd o nich pamięta.


(red.)

Źródło: tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza