Dzień Otwarty w Urzędzie Wojewódzkim

Estimated read time 3 min read

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca, od godziny 10:00 do 14:00 drzwi Urzędu będą otwarte dla wszystkich – zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Już na samym wejściu czekać będą niesamowite atrakcje!

W strefie przed Urzędem zobaczycie pokazy  psów policyjnych, radiowóz, a także wóz strażacki, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Sprawdźcie także swoje umiejętności podczas trafiania wodą w punkt hydronetką, zobaczycie pokazy pierwszej pomocy na stoisku 112, a potem zrelaksujcie się przy stoisku projektu Czysta Bydgoszcz. Nie zabraknie także profilaktyki. Tego dnia przed Urzędem pojawi się mammobus. Panie w wieku 45-74 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały wykonywanej mammografii, będą miały okazję wykonać profilaktyczne badanie w ramach programu profilaktyka raka piersi finansowanego przez NFZ.

A to tylko wstęp! Wewnątrz będą czekać kolejne niespodzianki.

We Foyer będzie można spotkać się z przedstawicielami NFZ, którzy przygotowali dla gości badania ciśnienia oraz analizę składu ciała, a także wiele cennych informacji na temat profilu zaufanego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Kartę EKUZ, przydatną podczas wyjazdów zagranicznych, będzie można otrzymać na miejscu!

 

W Sali Bydgoskiego Marca najmłodsi odkryją swoją kreatywność podczas warsztatów dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz herbat. A na scenie czekać będą animacje oraz konkursy z nagrodami.

Na dzieci czeka także ścianka do zdjęć, stoisko z balonami, gry oraz zabawa w zamykanie w bańce. Dla wszystkich ciekawych świata kryminalistyki, przygotowaliśmy pokój, gdzie będzie można porozmawiać z technikami i pobrać odciski palców.

Podczas wydarzenia, pierwszy raz umożliwimy także zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych.

A co z samym Wojewodą? Będzie z nami tego dnia! Zapraszamy na spotkanie w gabinecie, rozmowę  i wspólne zdjęcia.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców regionu na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy organizujemy dla Państwa Dzień Otwarty w Urzędzie Wojewódzkim. Chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas otwartość i transparentność w relacjach z mieszkańcami. Dzień 1 czerwca będzie okazją, by zobaczyć naszą pracę od środka i przekonać się, jak działamy na co dzień. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin. Osobiście zapraszam na spotkanie i bezpośrednią rozmowę

– Michał Sztybel, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Informacje dla osób o szczególnych potrzebach:

W sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 zainstalowano pętlę indukcyjną. Wejście do sali odbywa się z poziomu chodnika, wjazd na teren od ul. Bydgoskiego Marca 1981, od strony Bydgoskiego Centrum Finansowego.

W budynku znajdują się toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dostępna winda, umożliwiająca przemieszczanie się między piętrami podczas wydarzenia, w asyście pracownika KPUW.

W informacji (parter) zamontowana pętla indukcyjna stanowiskowa.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem przewodnikiem.

Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych znajdują się na tyłach Urzędu Wojewódzkiego, wjazd od ul. Bydgoskiego Marca 1981, od strony Bydgoskiego Centrum Finansowego.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Wydarzenie zostało objęte patronatem Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.


(red.)

gov.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza