HISTORYCZNY POCHÓD BOROWIAKÓW – już dwunasty raz!

Estimated read time 2 min read

XII Historyczny Pochód Borowiaków, który odbędzie się w Tucholi 13 lipca 2024 r. w godz. 12:00 – 13:00, tę wyjątkową atrakcję zapoczątkowała p. Dorota Gromowska w czasach, gdy pełniła funkcję tucholskiego starosty. Zwyczaj jest taki, że każdy kolejny starosta zaprasza do wzięcia udziału w tym swoistym, barwnym przemarszu.

Zajrzyjmy do naszego przepastnego archiwum, ku przypomnieniu i zgrzytaniu zębów oponentów poprzedniej władzy.

Mamy 2023 rok, starostą jest pan Michał Mróz, piękny, słoneczny dzień…

***
Wszystkich chętnych do udziału w Pochodzie zapraszamy do rejestracji poprzez formularz elektroniczny: https://forms.gle/Lk75TkRHH1urm4mq5 

Przemarsz odbędzie się znaną z poprzednich lat trasą: z ul. Karasiewicza, ul. Świecką, Nowodworskiego, Podgórną, Rycerską, Chojnicką, pl. Wolności, Szkolną, pl. Zamkowy, Ogrodową, do Parku Zamkowego. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 12:00. Historyczny Pochód Borowiaków jest tradycyjnie już największym społecznym wydarzeniem Dni Borów Tucholskich, współorganizowanym przez organizacje społeczne, instytucje, firmy, samorządy i grupy pasjonatów chcące przypomnieć historię i tradycje naszego regionu. Łączy się on z odbywającym się tego samego dnia na placu Zamkowym Dniem Folkloru Borowiackiego.

W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza on-line można też wypełnić formularz w formie tradycyjnej (MS Word lub pdf – w załączeniu) i dostarczyć go do siedziby Starostwa Powiatowego w Tucholi, ul. Pocztowa 7.

Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych podmiotów odbędzie się w środę 5 czerwca br. o godzinie 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tucholi. Zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są w pok. 103 Starostwa, mailowo pod adresem karol.gutsze@tucholski.pl lub telefonicznie pod numerem 52 55 90 739.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza