0 6 min 3 lata

Dzisiaj w samo południe na terenie tucholskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi spotkali się przedstawiciele miasta, Miejskiego Centrum Lekarskiego oraz przedstawiciele NFZ-tu. zebrani przeprowadzili oględziny dostosowanej do wyjątkowych działań hali sportowej. Swoisty test został zdany na piętkę z plusem.

Pan Dariusz Siciński – dziękujemy za pomoc w realizacji materiału.

Chwila wyjaśnienia, TOKiS- PRESS TV przygotował relację ze spotkania wraz z wystąpieniem przedstawicieli: Burmistrza miasta, pana Tadeusza Kowalskiego o raz pana Dyrektora MCL-u, Artura Nagórki. Po dłuższej dyskusji zrezygnowaliśmy z wersji filmowej, decydując się na tradycyjną formę przekazu, ze względu na wagę i powagę sytuacji. Z doświadczenia wiemy, że forma pisana jest dla Państwa łatwiejsza i szybsza w przyswojeniu oraz przekazaniu jej swoim bliskim i znajomym. Zwyczajnie, tak będzie szybciej i łatwiej. Posłużymy się cytatami wypowiedzi goszczących przed obiektywami naszych kamer.

Obiekt sportowy jest przygotowany wzorowo od wejścia, po wyjście, obejrzymy to wszystko w galerii fotografii, którą przygotowaliśmy, dzięki naszemu przewodnikowi, niezastąpionemu panu Dariuszowi Sicińskiemu, któremu dziękujemy za poświęcony nam wszystkim czas.

****

Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski

Potwierdzamy naszą 100 procentową gotowość do przystąpienia do programu szczepień i właściwie czekamy na decyzję od kiedy zacząć. W sposób dynamiczny i będąc bardzo zdeterminowanymi w ubiegłym tygodniu przygotowaliśmy obiekt OSiR-u. Mogę powiedzieć, że podeszliśmy perfekcyjnie do tego zadania, a  od strony medycznej wypowie się na ten temat pan Dyrektor MCL Artur Nagórka.

 

Dyrektor MCL Artur Nagórka

Tak, jak wspomniał pan Burmistrz  jesteśmy gotowi w każdej chwili ruszyć ze szczepieniem, brakuje nam tylko szczepionki. Medycznie zabezpieczamy tutaj ( hala OSiR-u) temat szczepienia. Powiem tyle, że w ciągu jednego dnia planujemy zaszczepić 400 osób, na razie, ale jeżeli będzie potrzeba, będziemy mogli więcej w miarę dostaw szczepionki. Mamy doświadczenie w MCL-u, bo od pewnego czasu wykonujemy podobne czynności i nie będzie to dla nas nic nowego. I w zasadnie czekamy tylko na sygnał, chcielibyśmy naszych pacjentów jak najszybciej zabezpieczyć przed covidem . Mamy nadzieję, że stanie się to szybciej, niż później.

 

Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski

Ja może dodam, że w hali mamy przygotowane cztery stanowiska lekarskie  w połączeniu z personelem pielęgniarskim. W jednym czasie jesteśmy w stanie pracować przez 10 godzin dziennie. Samorząd ze swojej strony zadba o logistykę, sprawy porządkowe, organizacyjne. Sferę medyczną bierze na siebie tucholski MCL. My natomiast całą resztą, począwszy od parkingu, po to aby zachowane były wszelkie standardy . W tej chwili jesteśmy gotowi do pracy i czekamy na hasło „szczepionki”, możemy zaczynać choćby od jutra.

 

Dyrektor MCL Artur Nagórka

Budynek OSiRu jest komfortowy, dobrze wyposażony, można powiedzieć, że to najlepszy wybór w mieście, począwszy od parkingu, na kubaturze wnętrza kończąc, gdzie zachowane będą wszelkie zasady bezpieczeństwa z uwzględnieniem odległości pacjentów od siebie. Można korzystać z osobnych wejść i wyjść. Naprawdę trafił nam się genialny obiekt i będzie się nam wszystkim  komfortowo pracować i to, co najważniejsze, pacjenci będą bezpieczni.

 

Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski

Jeżeli zapadną jakieś decyzje, to proszę śledzić stronę www. Tuchola.pl, witrynę Miejskiego Centrum Lekarskiego, oraz portal tokis.pl. Będziemy na bieżąco Państwa informowali od kiedy ruszamy.

 

Dyrektor MCL Artur Nagórka

Absolutnie zachęcam do szczepień, jest to jedyna forma, która pozwoli nam wrócić do takiej normalnej rzeczywistości. Wiemy, że wielu pacjentów się waha. Jeżeli wahający się pacjenci mają jakieś pytania i chcieliby o tym porozmawiać, zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie wytłumaczymy wszystko, żeby naprawdę nie mieli wątpliwości, że robią dobrze nie tylko dla siebie, bo trzeba myśleć i o innych ludziach, z którymi mamy kontakt, żebyśmy wszyscy mogli powrócić do normalności i normalnie żyć tak, jak kiedyś, odkąd pamiętamy.

 

Burmistrz Tucholi – Tadeusz Kowalski

Potwierdzam słowa pana Doktora i serdecznie zapraszam do skorzystania z możliwości zaszczepienia się, aby już w wakacje wrócić do normalnego działania.  

***

W imieniu mieszkańców dziękujemy za informacje – tokis.pl

________________________

Słowo od redakcji.

W naszej ocenie hala sportowa jest przygotowana perfekcyjnie, nie zapomniano nawet o specjalnych piktogramach umieszczonych na podłogach, jak poruszać się mają pacjenci. Wszystkie punkty są wyraźnie oznakowane, a poszczególne „boksy” doskonale wyposażono w niezbędne środki.

Musimy mieć też świadomość tego, że ten swoisty poligon sprawności władz i służb medycznych stanowi o tym, że tak ważne obiekty sportowe mogą być błyskawicznie przygotowane również w sytuacji działań kryzysowych, łącznie ze stanem wojennym, co nie jest bez znaczenia.

Niestety, pomimo starań i ciągłej gotowości obiektu, w tej chwili miasto nie otrzymało jeszcze szczepionek i tak naprawdę nikt nie wie, kiedy przyjadą. Według naszych nieoficjalnych kanałów informacyjnych, jest wysoce prawdopodobne, że szczepionki dotrą do Tucholi dopiero w maju. Miejmy jednak dozę optymizmu, oby te prognozy się nie spełniły.


(mrf.)