Wizyta marszałka, czyli… warto rozmawiać!

Estimated read time 2 min read

Powiat tucholski oraz gmina Gostycyn miały dzisiaj wizytę niezwykłych gości. Wśród nich był Wicemarszałek Województwa pan Zbigniew Sosnowski.

Samorządowcy spotkali się na poboczu drogi wojewódzkiej nr 237, bo właśnie fragment tej arterii o długości 2,4 km  jest remontowany na odcinku Łyskowo – Gostycyn.  Iście prorocze słowa wygłosił pan marszałek mówiąc, że warto rozmawiać, bo właśnie w taki sposób można dojść do sukcesu. Oczywiście wszyscy marzą o tym, aby wspomniana droga została wyremontowana od Tucholi aż do Mąkowarska, ale to oczywiście melodia przyszłości, chociaż pan wójt gminy Gostycyn ma pewne konkretne propozycje dla pana marszałka, które być może zaowocują realizacją aż pięciu ważnych inwestycji w tym ciągu komunikacyjnego dla pieszych i rowerzystów. Jest też nadzieja, że być może za rok, może dwa, o ile uda się zawrzeć stosowne umowy, będzie szansa na wyremontowanie kolejnego odcinka drogi 237 ale tym razem w okolicach Pruszcza.

Co warto też zauważyć, dzisiejsze spotkanie z pewnością było dobre i niesie jedno bardzo proste przesłanie, lokalni samorządowcy potrafią rozmawiać z każdym, ich celem nadrzędnym jest dobro mieszkańców. Jest nić sympatii, jest chęć współpracy, wzajemne zrozumienie i właśnie tak być powinno, polityki nam w tej materii nie potrzeba, dla nas liczą się wyłącznie ludzie.

I relacja filmowa oraz fotograficzna.


(mrf.)

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza