Obchody Święta Policji

Estimated read time 2 min read

W piątek (16.07.2021r.) w sali tradycji tucholskiej komendy odbyły się obchody Święta Policji, w których wzięli udział policjanci i przybyli goście. Podczas tej uroczystości dwudziestu czterech funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe.

Ceremonię w sali tradycji miejscowej komendy policji rozpoczął dowódca uroczystości, który złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi podinsp. Wiesławowi Gapie. Następnie Komendant wygłosił przemówienie i przywitał wszystkich uczestników. W uroczystości wziął udział Starosta Tucholski Pan Michał Mróz oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tucholi Pan Paweł Urban. Z uwagi na panującą nadal pandemię i związane z tym ograniczenia nie było możliwe zaproszenie wszystkich gości, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych.

Obchody Święta Policji w Tucholi obfitowały w awanse i wyróżnienia. Podczas uroczystości dwudziestu czterech funkcjonariuszy zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Dwóch policjantów zostało wyróżnionych z okazji jubileuszu 25-lecia i 30-lecia służby w Policji. Dodatkowo czterech funkcjonariuszy zostało odznaczonych brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Komendant Powiatowy Policji w Tucholi oraz przybyli goście gratulowali mianowanym policjantom i dziękowali za pełnioną służbę, która, jak podkreślano, przyczynia się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu tucholskiego.


KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza