Policjanci na rowerach pilnują porządku

Estimated read time 1 min read

Stróże prawa w sezonie letnim dbają o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających powiat tucholski turystów. Policjanci sprawdzają trasy rowerowe, parki, miejsca rekreacji. Do tego celu funkcjonariusze wykorzystują rowery, dzięki którym są w stanie dotrzeć w każde z tych miejsc.

Podczas wakacji możemy spotkać na terenie Tucholi policjantów patrolujących miasto pieszo, radiowozem, a także tych, którzy przemieszczają się na rowerach. Takie patrole zauważymy z pewnością w miejscach, gdzie radiowóz ma utrudniony dojazd. Będą to parki, miejsca rekreacji oraz główne szlaki rowerowe. Funkcjonariusze, patrolujący teren miasta na rowerach, dbają o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a także turystów odwiedzających Bory Tucholskie.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze będą również służyć pomocą i poradą tym, którzy jej potrzebują.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza