„Renowacja miejsca pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej w miejscowości Bralewnica”.

Estimated read time 2 min read

8 czerwca 2021 Gmina Kęsowo podpisała umowę o dofinansowanie na projekt złożony do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zadanie pn. „Renowacja miejsca pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej w miejscowości Bralewnica”.

W ramach tego projektu zakupiono i położono kostkę brukową, wykonano metalowe barierki wokół kostki brukowej oraz wokół mogiły, wykonano metalowy krzyż, odrestaurowano kamień i położono nową płytę upamiętniającą nazwiska ofiar a także obsadzono teren drzewkami.

Uroczyste odsłonięcie pomnika odbyło się 19 września 2021 roku w Bralewnicy.

Realizacja tego zadania przyczyniła się do wzrostu świadomości mieszkańców, w tym głównie wśród dzieci i młodzieży uzmysławiając im historię dotyczącej męczeńskiej śmierci naszych przodków.

Całkowity koszt zadania: 17 100,00 złotych

Dofinansowanie: 12 600,00 złotych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Wkład własny: 4 500,00 złotych

Bralewnica to kolejne miejsce upamiętniające zbrodnie okresu wojennego, które zostało zmodernizowane na terenie gminy Kęsowo.


(red.)

Mat. nadesłane.

Fot. FB/gm. Kęsowo

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza