…od „Ambasadora osób niepełnosprawnych” w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Estimated read time 2 min read

W okresie świąteczno-noworocznym foyer Sali Bydgoskiego Marca 1981 roku będzie miało niezwykłą ozdobę. Świąteczny klimat będzie nadawała w nim szopka Bożonarodzeniowa, którą wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi przekazał pan Przemysław Kozłowski.

Pan Przemysław jest niepełnosprawnym artystą pochodzącym ze Słupowa w gminie Sicienko. Szopki jego autorstwa trafiły już do Pałacu Prezydenckiego, a także do Watykanu, gdzie artysta miał zaszczyt spotkać się z papieżem Franciszkiem.

Pan Przemysław jest wielkim herosem i bohaterem. Musiał się mierzyć z wieloma przeciwnościami losu. Pokazał, że z niczego można stworzyć coś pięknego. Serdecznie gratuluję tego wielkiego sukcesu

– powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który podziękował także Telewizji Publicznej za to, że ich starania bardzo przyczyniły się do tego, aby szopka pana Przemysława Kozłowskiego mogła trafić do Watykanu do papieża Franciszka i zdobyć międzynarodową sławę.

Bardzo się cieszę, że jedna z tych prac na chwilę trafia do Urzędu Wojewódzkiego i deklaruję, że to początek naszej współpracy. Chcemy pokazać osobom niepełnosprawnym, że warto zająć się czymś, co nadaje życiu sens. Przykład osoby niepełnosprawnej, która odnosi osobisty sukces, jest bardzo ważny

– dodał wojewoda.

Pan Przemysław Kozłowski powiedział, że bardzo zależy mu na tym, aby spotykać się z innymi niepełnosprawnymi osobami i zachęcać do tego, aby te osoby wychodziły z domu i dawały sobie szansę na lepsze życie.

Jestem dumny z siebie, że mimo moich ograniczeń udało mi się spotkać z Ojcem Świętym. Jest on moim idolem i to było moje marzenie. Jedna z szopek została przekazana także pani prezydentowej, która bardzo angażuje się w pomoc osobom niepełnosprawnym. To wsparcie bardzo mnie ujęło

– powiedział artysta.

Żona Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda nazwała pana Przemysława Kozłowskiego „Ambasadorem osób niepełnosprawnych”.

Szopka, która trafiła do Pałacu Prezydenckiego, została stworzona z 78 059 zapałek. Szopka Bożonarodzeniowa, która ozdabia foyer Sali Bydgoskiego Marca 1981 roku w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim została stworzona z 11 448 zapałek. Natomiast na zbudowanie szopki, która wręczona została papieżowi Franciszkowi, wykorzystano 266 696 zapałek.


(red.)

gov.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza