Przybytek X MUZY w Tucholi rośnie w oczach!

Estimated read time 3 min read

ELMAL Zakład Remontowy Budownictwa pana Eliasza Adamczewskiego rozpoczął działalność w 1985 roku jako jednoosobowy zakład, który świadczył głównie usługi malarskie na konkretne zamówienia klientów. Dzięki wysokiej jakości proponowanych usług, a także solidności w wykonywaniu powierzonych zadań i dużej elastyczności w reagowaniu na potrzeby klientów, zakład sukcesywnie powiększał grono swoich odbiorców. Robił to skutecznie, bo zasłynął z „dobrej roboty” w całym powiecie tucholskim.

Po wygranym przetargu na wybudowanie kina w Tucholi, rozpoczął się swoisty wyścig z czasem i jakością wykonania, a nie było łatwo. Prace rozpoczęto od instalacji podziemnych, kwestia kanalizacji była bardzo ważna, ale problem pokonano i to ze świetnym skutkiem. Wszystko odbyło się pod kontrolą konserwatora zabytków, który miał swoje pięć minut. Specjalista zadziałał perfekcyjnie i na placu budowy wydobyto dwa artefakty: zabytkową monetę i… guzik. Wierzymy w to, że znalezisko zasili historyczne zbiory Urzędu Miasta w Tucholi.

Nadszedł czas na wylanie ław i pierwsze zbrojenia, teraz prace przyspieszą, pogoda choć kapryśna, nie stanowi większej przeszkody. Dzisiaj na placu budowy pracowało wielu specjalistów, znają się na swojej robocie jak nikt. Niestety, na widok obiektywu odrobinę się speszyli, ale to zgrana i sympatyczna grupa ludzi ( chłopaki, pozdrawiamy! Robicie świetną robotę!). Porozmawialiśmy również z szefem firmy, panem Eliaszem, nastawiony jest bardzo optymistycznie, czym nas zaraził, tym samym możemy powiedzieć, że prace przy budowie kina w Tucholi postępują zgodnie z planem.

Pod wrażeniem tempa prac jest również Pan Dyrektor tucholskiego TOK-u, który nie szczędzi pochwał tucholskiej firmie. Szczerze? Aż miło popatrzeć i co ważne, firma ściśle przestrzega przepisów BHP, co przy takiej inwestycji jest bardzo ważne.

Choć budynek jest ciągle w budowie, a w pełniej gotowości będzie prawdopodobnie w końcu najbliższego roku, już wspólnie snujemy plany, co do jego wykorzystania. Pomysłów jest mnóstwo i z pewnością zostaną zrealizowane, wszak dla nas, pasjonatów, X MUZA JEST KRÓLOWĄ SZTUK, a na kino tak wiele lat czekało społeczeństwo! Już dzisiaj warto się zastanowić nad jego nazwą, przypuszczamy, że rozpisany będzie konkurs.

Co ważne, za nowoczesnym kinem postanie piękny parking dla kinomanów. Tuż za budynkiem znajdzie się też działo sztuki naszego mistrza, Pana Zenona Korytowskiego. Mamy gwarancję, że będzie w dalszym ciągu jego dzieło będzie godnie wyeksponowane, a to cieszy, władze miasta nie zapominają o swoich wybitnych obywatelach.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza