Jaką nazwę powinno nosić tucholskie kino?

Estimated read time 2 min read

Trwa budowa tucholskiego kina, to już wiemy. Przyznano środki i w końcówce bieżącego roku budynek przybytku X MUZY powinien być gotowy. Warto zastanowić się nad nazwą kina, dlatego przeprowadziliśmy sondę w mediach społecznościowych zadając tytułowe pytanie. Tematem zainteresowało się grubo ponad 3 tysiące osób.

Jasno wynika, że nasi czytelnicy i widzowie mają głęboko zakorzeniony sentyment do przeszłości. Efektem jest to, że nazwa starego kina „SOKÓŁ”, które onegdaj spłonęło prowadzi.. Pojawiają się też jeszcze starsze sentymenty i przywołana została również jeszcze starsza nazwa „MiR”. Co ciekawe, mieszkańcy zapomnieli o tym, że ta nazwa w linii prostej pochodzi z rosyjskiego i oznacza nic innego, jak „ŚWIAT”.

Miejmy nadzieję, że to tylko wspomnienie z czasów komuny.

Pojawiły się też nazwy oryginalne, jedną z nich jest „IKAR”, inne „MICHAŁKO”. Widać wyraźnie, że inwencja mieszkańców wydaje się nie mieć najmniejszych ograniczeń. Ktoś zasugerował, aby nawiązać do dawnej tragedii starego kina i pojawia nam się nazwa „FENIKS”.

„OKO”, to kolejna propozycja, która choć oryginalna , niestety nie do końca pasuje, ponieważ mamy w mieście już firmę, o podobnej nazwie. I jak do tej pory ostatnia propozycja, to „ORZEŁ”, choć w skali kraju, gdybyśmy policzyli kina o tej nazwie, trochę by się ich zebrało.

Podsumujmy:

Prowadzi bezwzględnie „SOKÓŁ”, ale zaczekajmy na inne propozycje, które być może wskażą naszym władzom miejskim, którą drogą warto pójść, aby wybrać właściwą nazwę dla naszego kina.


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza