Policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców

Estimated read time 1 min read

Podczas weekendu tucholscy policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Jeden z nich jechał autem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci w piątek (28.01.22r.) zostali powiadomieni, że od strony Chojnic porusza się auto, które jedzie zygzakiem i gwałtownie hamuje. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany samochód w Tucholi na ul. Chojnickiej. Po otwarciu jego drzwi mundurowi wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. Kontrola alkomatem potwierdziła tylko przypuszczenia policjantów. 33-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Z kolei w niedzielę (30.01.22r.) policjanci patrolujący ul. Świecką w Tucholi zauważyli rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali go do kontroli i sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wskazał, że w organizmie 22-letniego mężczyzny znajduje się promil alkoholu.

Obie sprawy będą miały swój finał w sądzie. Zatrzymanym mężczyznom grożą wysokie kary finansowe oraz sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza