Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Estimated read time 1 min read

Każdy mieszkaniec naszego kraju może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Krajowa  Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest internetową platformą służącą do  wymiany informacji lokalnej społeczności z policją. Za jej pomocą można  przekazywać zgłoszenia o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Policjanci będą je weryfikować. W naniesionym zagrożeniu istnieje  możliwość dodania opisu oraz zdjęć, które z pewnością pomogą w dokładnej  weryfikacji zgłoszenia. Co ważne, nie ma potrzeby zakładania żadnego  konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu.

Od  początku 2022 roku mieszkańcy powiatu tucholskiego za pośrednictwem  elektronicznej mapy przekazali 42 zgłoszenia, które według nich są  niebezpieczne. Po weryfikacji, policjanci potwierdzili 12 zgłoszeń, a 4 zostały już wyeliminowane.

Przypominamy,  że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłoszenia pilnej  interwencji policji. W takim przypadku należy skorzystać z numeru  alarmowego 112.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza