Pijany mężczyzna kierował autem bez tablic rejestracyjnych

Estimated read time 1 min read

Policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował autem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Powodem kontroli był brak zamontowanych tablic rejestracyjnych. Kierowca, za swoje czyny, będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj (04.04.22r.) funkcjonariusze patrolujący ulice Tucholi zauważyli volkswagena, który poruszał się bez zamontowanych tablic rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Mundurowi ustalili, że tablice znajdują się w pojeździe. 36-latek powiedział funkcjonariuszom, że ma uszkodzone ramki służące do mocowania tablic i zdjął tablice rejestracyjne ponieważ bał się, że je zgubi. Policjanci, podczas rozmowy z kierowcą, wyczuli również zapach alkoholu. Mężczyzna został poddany kontroli trzeźwości. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w jego organizmie znajduje się blisko promil alkoholu.

36-latek, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu grozi mu wysoka grzywna. Z kolei za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kara pozbawienia wolności do 2 lat.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza